Concursul „10 cu Felicitări pentru colectarea separată”, organizat de Polaris în colaborare cu Primăria Municipiului Constanța s-a încheiat.
Suntem încântați să vă dezvăluim că elevii clasei a I a B, sunt Campioni ai Reciclării în cadrul concursului „10 cu Felicitări pentru colectarea separată”!
Cu entuziasmul şi energia caracteristice, micuții noştri eroi au colectat cea mai mare cantitate de deseuri reciclabile, transformându-se astfel în adevărați gardieni ai mediului înconjurător. Timp de 2 săptămâni, aceştia au colectat 415 kg de deşeuri reciclabile.
Felicitări, dragi elevi din clasa I B! 🌟 Vă aplaudăm pentru dedicarea voastră, pentru grija față de planetă. Ca o recompensă binemeritată, veți avea parte de o excursie de vis la Destiny Park!
Elevii celor 20 de clase participante au adunat în total 3,5 tone de deşeuri din hârtie, carton, plastic şi metal.
Mulțumim şi doamnelor învățătoare pentru ghidarea şi încurajarea elevilor! În mod deosebit, dorim să transmitem mulțumiri doamnei învățătoare Moflic Ancuța pentru implicarea şi coordonarea acestui concurs!
Împreună, am demonstrat că putem face schimbări pozitive pentru un viitor mai curat şi mai sănătos.